תוכנת CRM

עבור לא מעט אנשי עסקים תוכנת CRM מהווה את לב ליבו של תפעול הארגון או החברה שלהם. ועדיין כדאי להגדיר מהו CRM ומהי התוכנה הזו. CRM הוא ראשי תיבות למינוח האנגלי Customer Relations Management המייצגת למעשה את המושג ניהול קשרי לקוחות.

מדובר בכלי שהוא חלק מאסטרטגיה או תהליך המסייעים לעסקים לארגן ולגשת לנתוני לקוחות בצורה טובה יותר וזאת בכדי לעשות שימוש בנתוני הלקוחות הנאגרים במערכת בכדי לשפר ולייעל את היקף המכירות וההכנסות. הטכנולוגיה המתפתחת הפכה את ההערות שנכתבו בכתב יד ובספר הטלפונים הידני לבסיס נתונים אשר בתחילה אוחסן במחשבים בודדים, ועם הזמן עבר למשהו הרבה יותר מורכב. היום ברור לכל בעל עסק שעל מנת להתחרות בכל ענף כלשהו, הוא זקוק למערכת אמינה המבוססת על תוכנה כזו.

מהי תוכנת CRM?

- FixDigital CRM – תוכנת CRM ממוקדת

  • אם אתם מחפשים אחר ממשק ממוקד ויעיל לניהול הפניות לעסק שלכם. ומעוניינים להביא לכך שבתוך זמן קצר של כ-20 דקות יצליח כל עובד בארגון שלכם לתפעל אותו, הרי שתגלו כי תוכנת CRM של – FixDigital CRM היא בדיוק הכלי שמתאים לכם.
    עם – FixDigital CRM יקבלו העובדים שלכם התראות אוטומטיות שכל הזמן יניעו אותם לפעולה כשהמטרה היא לדאוג שאף משימה לא תיפול בין הכיסאות. בנוסף, כל המידע לגבי כל עלות פניה, מחיר עלות פגישה ומחיר עלות עסקה יהיה זמין לכל מי שזקוק לכך,
    ומבחינת הלקוח העסק יתנהל בשקיפות ובאחידות. לא חשוב מי מהעובדים שלכם ידבר עם הלקוח, הוא תמיד יהיה מעודכן לגביו.

מה כדאי לחפש בתוכנת CRM טובה?

מאפיינים והגדרות של תוכנת CRM

המנוח CRM בעצם מדבר על “קשרי לקוחות” ותורם בניתוח פרטים וצרכים של הלקוחות. תוכנת CRM בעצם באה במטרה לנתח את ההתנהגות הצרכנית של הלקוחות במטרה לייעל את השירות ותהליכי מכירה תוך מציאת הזדמנויות עסקיות לחיזוק הקשר העסקי בין העסק ללקוח.
תוכנת CRM היא תוכנה בעלת תכונות ייחודיות אשר ביכולתה לאגד את כל המטרות השיווקיות והמכירותיות ולהפוך את הלקוח לפוטנציאלי וכדאיי יותר תוך שימור הלקוח בתהליך היכרות עמוק.

איך תוכנת CRM תורמת לשיפור העסק?

בעלי עסקים בכל תחום תמיד שואפים למקסם את הביצועים של העסק, להעלות את המכירות ולשפר את הקשר מול הלקוחות. בעל העסק נמצא בין צוות העובדים לבין קהל הלקוחות אשר רוצים להיות שבעי רצון ככל שניתן. מערכת CRM מאפשרת לקבל מידע בסיסי ולפי מידע זה לדעת אילו פעולות לבצע כדי להגיע למטרות.
בין שלל התחומים שתוכנת CRM תורמת לשיפור העסק ניתן למנות את התחומים הבאים:
התייעלות ארגונית
התייעלות מסוג זה בעצם נועדה ליצור תהליכי עבודה איכותיים יותר בעסק. המערכת תעזור לקבל סטטוס על כל עובד, ליצור משימות, לתת תזכורות, תעדוף של משימות, תקשורת מול לקוחות ועוד והכל בצורה אוטומטית. המערכת מכילה בתוכה מידע רב המתעדכן כל הזמן ומאפשר טיפול טוב יותר בלקוח ובמשימות צוות העובדים.

תוכנת CRM

שיפור שירות מול הלקוח
תוכנת CEM מאפשרת לרכז את כל הנתונים של הלקוח במקום אחד וקבלת סטטוס ועדכונים בזמן אמת ובאופן זמין, דבר התורם באופן ישיר לשירות מול הלקוח. המידע השמור במערכת ה- CRM מאפשר טיפול בבקשות הלקוח בצורה מהירה ומדויקת ותוביל לשביעות רצון מצד הלקוח.
שימוש במערכת אחד אחיד בכל הארגון
כאשר מדובר בארגונים גדולים או עסקים בתחומים שונים, בדרך כלל יש שימוש במערכות שונות החל ממערכות למחלקת מכירות, מערכת למחלקת שירות וכדומה. שימוש בתוכנת CRM מאפשר עבודה על מערכת אחת באופן אחיד, מערכת שכל עובדי החברה מכירים ומשתמשים בה.

יכולות נוספות של תוכנת CRM

תוכנת CRM מבית פיקס דיגיטל מעניקה למשתמשים בה אפשרויות רבות העוזרות בניהול העסק, תורמות לביצועים ומכירות ועוזרת באופן ישיר לייעל תהליכים מול עובדים ולקוחות. תוכנת CRM מתאימה לכל סוגי העסקים, קטנים וגדולים, ונותנת פתרונות מיידים ומגוון דרכים להתמודד עם תהליכים מסובכים.

שאלות ותשובות פופולריות תוכנת CRM

היום יש התייחסות רחבה מאד לתחום ה- CRM. יש מערכות גדולות ויש תוכנות קטנות. בפועל אין הבדל בין המושגים, שניהם מתייחסות ל- CRM באותו מובן. מערכת ה- CRM תורמת להגברת הרווחים של העסק וניהול עובדים ולקוחות בצורה חכמה.

תוכנת CRM משפרת את הקשר של המנהלים והעובדים בארגונים עם הלקוח, הגדלת הפרודוקטיביות של העובדים, יצירת שפה משותפת, קבלת תמונת מצב עדכנית, תורמת לעלייה ברווחים ועוד.

החיבור למערכת ה- CRM הוא תהליך פשוט אשר מלווה באנשי מקצוע. אנו, בחברת fixdigital נשמח ללוות אתכם בתהליך הטמעת המערכת, נסביר על היתרונות והיכולות שלה ונספק את כל המידע הנדרש ושירות מלא.