לוגו חדש סמל שקוף

ממשק לקליטת הפניות והשיחות מהטלפון

לקוחות הם – ככל הנראה – המשאב היקר ביותר שיש לכל עסק, בכל תחום עיסוק. ובעוד שבעבר התהליכים השונים מולם התבססו על היכרות אישית, כיום מרבית האינטראקציה מול קהל הלקוחות מתרחשת באופן דיגיטלי.

בהתאם לכך, כדי לזכות לגישה מלאה ללקוחות הקיימים והפוטנציאליים, יש ליצור פתרונות דיגיטליים הולמים. כיום הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות מערכת CRM לקליטת הפניות הנכנסות, שתאפשר טיפול יעיל בהן. מערכת CRM מבצעת את ניהול קשרי הלקוחות של החברה באמצעות מערכות ניהול לידים חכמה, כאשר אף פניה לא מתפספסת ולכל עובד בחברה ישנה הגישה לנתונים המלאים של כל לקוח ולקוח פוטנציאלי.

כיצד מבצעים מעקב נכון אחר הפניות עם ממשק לקליטת פניות ושיחות?

אוטומציות הן כלי שיווקי שמטרתו העיקרית הנה לייעל את התקשורת מול הלקוח. מדובר על פעולות אוטומטיות המתרחשות על פי הגדרות מראש של התנהגות הלקוחות המוטמעת במערכת, כאשר ניתן להגדיר בה מראש תהליכים שיווקיים שאותם אנו רוצים שהלקוח שלנו יחווה, בהתאם לתרחישים שונים.

את האוטומציה מפעילים לאחר ההגדרה הראשונית וכאשר הלקוח יתנהג בהתאם לאותן ההגדרות הוא יכנס אוטומטית למסע לקוח שהוגדר מראש גם כן. התקשורת מול הלקוח במסגרת האוטומציות נעשית במגוון דרכים – בהודעות ברשתות החברתיות, בדוא”ל, בהודעות פוש, הודעות בטלפון ועוד.

פיקס דיגיטל - קליטת פניות ושיחות טלפון לצורך ביצוע מעקב וניתוח נתונים

כאמור, אנו חיים בעידן של מידע וככל שיש יותר מידע על הלקוח, כך העסק צובר יותר כוח בקמפיינים ממוקדים. הדיגיטל הוא עולם ומלואו והוא כולל בתוכו פלטפורמות פרסום רבות ואפשרויות אין סופיות ליצירת קמפיינים דיגיטליים.

יתרון משמעותי שפרסום מסוג זה טומן בחובו הוא היכולת לקבל מאותם ערוצי תקשורת עם הלקוח מידע לגבי האימפקט שהקמפיין הותיר על הלקוח. כמה זמן הוא צפה בקמפיין, האם הוא התעניין עד כדי כך שהקליק עליו לפרטים נוספים? האם נכנס בעקבותיו לאתר או מילא פרטים והתחרט? כל אלו הם פרטים שניתן לקבל אודות הקמפיינים הדיגיטליים ממערכת CRM המותאמת למאה ה-21. מידע זה מפיק למעשה תמונה מלאה שתהווה כלי יקר ערך במיקוד קהל הלקוחות והמשך יצירת הקשר מולו.

ממשקי פיקס דיגיטל מכוונים ליצירת מערכת חכמה ויעילה לניהול הפניות לבית העסק. כאשר קליטת הפניות ושיחות הטלפון מתורגמים למידע המופק בדוחות, המידע יכול לעבור עיבוד במסגרת ניהול הנכסים הדיגיטליים. כך ניתן למקד את הקמפיינים הפרסומיים, לחסוך משאבים רבים ולזכות בקהל לקוחות מדויק יותר.

היתרונות של מערכת פיקס דיגיטל בכל הנוגע לקליטת פניות ושיחות טלפון

למידע נוסף, נציגינו ממתינים לפנייתך כעת!

פתח כרטיס תמיכה

Skip to content